Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Nocny powrót znad morza

35 dzieci z powiatu gostyńskiego wypoczywało w Jarosławcu nad Bałtykiem. Przez dwa tygodnie, od 8 do 21 sierpnia 2012r. bawiły się one świetnie w ośrodku położonym 200 m od morza.

Na uczestników kolonii czekało wiele atrakcji. Dzieci zwiedziły Trójmiasto i Westerplatte. Były na wycieczce w Ustce. W Słowińskim Parku Narodowym wędrowały po wydmach. Na długo też pozostanie dzieciakom w pamięci rejs statkiem po pełnym morzu i prawdziwy chrzest morski. Były liczne wycieczki rowerowe, dyskoteki, plażowanie, karaoke. Przeprowadzono też wiele quizów i zabaw o charakterze socjoterapeutycznym. Dzieciaki, mimo że wróciły Gostynia i swoich rodzinnych miejscowości kilka godzin po północy 22 sierpnia, były bardzo zadowolone z fantastycznego wypoczynku w radosnej atmosferze.

Wakacje dla dzieci z terenu powiatu gostyńskiego z rodzin wymagających wsparcia zorganizowało Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju EUREKA we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Dzięki sfinansowaniu wypoczynku przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu (w ramach konkursu grantowego) udział dzieci w koloniach był nieodpłatny. Do organizacji wypoczynku przyłączyły się też Ośrodki Pomocy Społecznej w Borku Wlkp., Gostyniu, Krobi, Pępowie, Piaskach, Pogorzeli i Poniecu.