Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Gostyńskie serduszko WOŚP

Charakterystycznym elementem dotychczasowych gostyńskich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stały się licytacje jedynego na świecie gostyńskiego złotego serduszka WOŚP.
To zawsze szczególnie ważne i wzruszające chwile w finałach, gdy mały kawałeczek złota z wygrawerowanym numerem finału WOŚP na awersie i rokiem oraz nazwą Gostyń na awersie nabiera znaczenia i zyskuje wyjątkową wartość, bo zawsze dokłada się do ratowania życia i zdrowia dzieci. Do tej pory te małe serduszka zawsze osiągały najwyższe kwoty ze wszystkich sprzedawanych darów w danym finale. Czy tak też będzie w 2021 roku? To zależy od Wszystkich chętnych, którzy zgłaszając chęć nabycia gostyńskiego serduszka, grają w Największej Orkiestrze Świata, a przede wszystkim dokładają swoją cegiełkę do ratowania najmniejszych i najsłabszych.

Gostyńskie serduszko WOŚP jest jedyne na świecie, ale też ma wyjątkową historię. Od lat wykonywał je i darowywał anonimowo gostyński i śremski jubiler Krzysztof Stołowski. Ale kilka lat temu w czasie finału nagle zachorował na jedną ze straszliwych chorób cywilizacyjnych i odszedł. Jednak już przed następnym finałem WOŚP jego syn Marcin, który przejął firmę jubilerską, zadeklarował, że będzie kontynuował dzieło ojca. I robi tak co roku. W ten symboliczny sposób sprawił, że serce jego ojca cały czas bije…

W tym roku jedyne na świecie gostyńskie serduszko WOŚP, mimo ograniczeń wywołanych pandemią, jest też w orkiestrze. Będzie je można licytować telefonicznie w zestawie nr 13 (numery do licytacji telefonicznych czynne 31 stycznia od godz. 11:00 do zakończenia licytacji: 603 533 381; 607 078 220; 607 078 154; 607 078 434; 669 180 240). Licytacja potrwa do godz. 19:00. Po tej godzinie do dwóch - trzech osób lub firm najwyżej licytujących zadzwonią przedstawiciele gostyńskiego sztabu i w rozmowie telefonicznej dokonają dogrywki. Życzymy Wszystkim powodzenia!

- „Jesteśmy przed kolejnym finałem największej charytatywnej akcji na świecie! Atmosfera jest fantastyczna! Zewsząd dostajemy przeogromną ilość cudownych wiadomości, że wszyscy są w oczekiwaniu, aby zagrać wspólnie w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Szanowni Państwo! Grać z Wami to zaszczyt, bo to również świadomość, że nie jesteśmy sami, że jest nas wielu, że wszyscy razem stanowimy tę pozytywną i skuteczną siłę, aby góry przenosić. Oglądajcie nas koniecznie. Zagrajmy razem przepotężnie, kolorowo, radośnie i skutecznie! To wszystko dla ratowania życia i zdrowia dzieciaków!” - Mirosław Sobkowiak Szef Sztabu WOŚP nr 269.

Transmisja: Gostyn24TV na portalu You Tube; gostyn24 na facebooku i portal Gostyn24.pl.
Gostynskie serduszko WOSP 2021 01
Gostynskie serduszko WOSP 2021 02
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl