Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Mała szkoła o wielkim sercu

Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu to pod względem liczby uczniów mała szkoła. Jednak niezwykle sympatyczna i z widoczną zawsze po wejściu, zbliżoną do rodzinnej, atmosferą.

A jak się ta szkoła bawi - to się bawi!

Fantastycznie skończyła się tegoroczna akcja dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Nauczyciele przygotowali wiele działań aktywizujących wychowanków, a Ci bardzo chętnie wzięli w nich udział, przy okazji dzieląc się i swoimi oszczędnościami i darami przekazanymi przez rodziców. Swój wkład do puli mieli też nauczyciele.

W efekcie społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu zebrała i podarowała na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy ratujących życie i zdrowie dzieci kwotę czterech tysięcy dwustu sześćdziesięciu dwóch złotych i osiemdziesięciu jeden groszy!

Zebrane przez Zespół Szkół w Brzeziu pieniądze przekazała do powiatowego sztabu WOŚP w Gostyniu (przy PCPR w Gostyniu) główna koordynatorka akcji - wolontariuszka WOŚP Ewa Mayer.
- „To, jak co roku, niezwykłe działanie.” - skomentował szef powiatowego sztabu WOŚP - „Zespół Szkół w Brzeziu od lat organizuje przesympatyczne finały WOŚP na terenie swojej placówki. I jak co roku zaskakuje wielkością zbieranych środków. Najważniejsze jest jednak to, że nauczyciele i wychowawcy wykorzystują narodowe święto ludzkiej solidarności i życzliwości, jakim są finały WOŚP, do tego, by uczyć swoich uczniów, jak ważne jest pomaganie i ile może przynieść satysfakcji. I to już jest wyjątkowe, gdyż część uczniów sama korzysta ze wsparcia, a dzięki temu działaniu pokazują oni, że są gotowi i potrafią pomagać innym. WIELKIE BRAWA!”
Mala szkola o wielkim sercu 2021 01
Mala szkola o wielkim sercu 2021 02
Mala szkola o wielkim sercu 2021 03
Mala szkola o wielkim sercu 2021 04
Mala szkola o wielkim sercu 2021 05
Mala szkola o wielkim sercu 2021 06
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl