Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Ogłoszenia i aktualności
Kręglarze nie kulali, ale z orkiestrą zagrali i ponad 9 tysięcy złotych uzbierali

W tym roku nie udało się zorganizować tradycyjnego jednodniowego otwartego turnieju kręglarskiego dla WOŚP, jaki od wielu lat odbywał się w gostyńskiej kręgielni przy ulicy Strzeleckiej.

Niemniej miłośnicy kręgli, jak na prawdziwych sportowców przystało, nie dali za wygraną i przygotowali w ramach wsparcia dla WOŚP sporą ponadtygodniową akcję w postaci zbiórki i sprzedaży online. Na jednym z portali społecznościowych zostało uruchomione wydarzenie o nazwie „Kręglarze dla WOŚP”, podczas którego przez tydzień można było licytować przygotowane na sprzedaż zestawy. Jak relacjonuje Paweł, jeden z organizatorów: - „Początkowo miało być ich ok. 25, gdyż w obsłudze licytacji nie pomagał nam żaden system, wszystkie smsy odbieraliśmy sami, a kwoty oraz imiona oferentów prowadzących w licytacjach na bieżąco aktualizowaliśmy w postach odpowiadających konkretnym zestawom. Finał akcji miał miejsce 13 lutego w kręgielni, wówczas dzwoniliśmy do prowadzących osób na kończących się licytacjach, tam też w godzinach 11:00 - 15:00 można było odbierać zakupione przedmioty. Ostatecznie na sprzedaż zostały wystawione 64 zestawy z różnego rodzaju gadżetami orkiestrowymi i innymi darami przekazanymi nam przez różne firmy i osoby prywatne, nie tylko z Gostynia. Kupić można było narzędzia, świeże chrupki, torty, vouchery na usługi fryzjerskie, kosmetyczne, książki, naukę języka obcego, konsultacje dietetyczne, rękodzieła, obrazy i wiele innych ciekawych rzeczy, a w tłusty czwartek nie zabrakło również pączków. W sobotę można też było nabyć przygotowany specjalnie na tą okazję, przepiękny tort z cukrowymi kręglami i kulą do gry. Były też gadżety WOŚP ofiarowane przez Powiatowy Sztab 29. Finału WOŚP w Gostyniu”.

Największą cenę osiągnął zestaw 21, w którym można było nabyć dwie oryginalne kule do gry w kręgle klasyczne. Szczęśliwy nabywca z Leszna przekazał na rzecz WOŚP kwotę 555 zł. Zacięta walka miała też miejsce podczas licytacji łóżeczka dla dziecka, wkrętarki oraz sesji fotograficznej. Przyszły tata za łóżeczko ostatecznie wyłożył 460 zł, wkrętarka zakończyła się kwotą 470 zł, a profesjonalna sesja fotograficzna 340 zł.

Organizatorzy: Violetta Kolendowicz, Paweł Zagata, Andrzej Zagata i Krzysztof Zagata dziękują wszystkim tym, którzy przez cały ten tydzień bawili się razem z Kręgielnią dla WOŚP, wspierali różne działania, kupowali oferowane zestawy, a tym samym z dnia na dzień powiększali kwotę zbiórki: - „Dziękujemy także wszystkim firmom i osobom prywatnym, które podarowały nam różnego rodzaju gadżety oraz bony i vouchery na swoje usługi. Bez ich wsparcia nie bylibyśmy w stanie przygotować tak ciekawych zestawów.”

Po podsumowaniu akcji okazało się, że udało się zebrać 9 415 zł na wsparcie zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy w ramach działań Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomagającej ratować życie i zdrowie dzieci.

Powiatowy Sztab 29. Finału WOŚP w Gostyniu serdecznie dziękuje organizatorom i wszystkich, którzy włączyli się w akcję „Kręgielnia dla WOŚP”. Sportowcy pokazali po raz kolejny, jak ważna jest solidarność z najsłabszymi i zdecydowanie w działaniu. Pozostaje tylko życzyć im, by za rok, przy okazji 30. Finału WOŚP, wszyscy miłośnicy i sympatycy sportu kręglarskiego mogli spotkać się razem podczas tradycyjnego kulania na torach w gostyńskiej kręgielni przy ulicy Strzeleckiej.
29 Final na kregielni 2021 01
Copyright © 2012 by IMK - Jerzy Data
All Rights reserved - jdata@kki.pl