Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Nocny bieg i drzewko dla Julki

W piątkowy wieczór (8.11.2013) przez Bodzewo przebiegło blisko dwieście osób. Pobiegli w biegu sponsorowanym dla Julki. Stało się tak za sprawą „I Jesiennego Biegu - Bodzewo biega”.

Bieg miał charakter integracyjny, wystartowały w nim całe rodziny - mieszkańcy wsi, uczniowie i nauczyciele miejscowej szkoły, wychowankowie i opiekunowie domu dziecka i przedstawiciele sponsorów. Łącznie pobiegło 191 osób. Ideą biegu było zachęcenie uczestników i mieszkańców Bodzewa do wsparcia akcji charytatywnej na rzecz Julki, 5-letniej dziewczynki, która cierpi na rdzeniowy niedowład mięśni i potrzebuje specjalistycznego sprzętu, by móc porozumiewać się ze światem. Rozdawano ulotki, zachęcano do udziału akcji SMS’owej. Dodatkowo był to bieg sponsorowany. Za każdą osobę, która ukończyła bieg, sponsorzy (pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Zakład Rehabilitacyjny AKANT z Gostynia) wpłacą 3 zł na konto akcji dla Julki.

Trasa nocnego biegu wiodła przez wieś. Nad bezpieczeństwem biegnących czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzewie.

Po biegu czekało na wszystkich ognisko i smaczne kiełbaski przygotowane przez organizatorów: Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 3 w Bodzewie, Radę Rodziców i Radę Samorządu Uczniowskiego.

Dla upamiętnienia imprezy posadzono też drzewko „Julka”. Jak zapewniają organizatorzy, „Jesienny Bieg - Bodzewo biega”, będzie kontynuowany w kolejnych latach.
Nocny bieg dla Julki 01
Nocny bieg dla Julki 02
Nocny bieg dla Julki 03
Nocny bieg dla Julki 04
Nocny bieg dla Julki 05
Nocny bieg dla Julki 06