Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Mieszkańcy powiatu gostyńskiego
ofiarowali 136 120,41 zł

Wstępnie podsumowano udział Powiatu Gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej życzliwości i wspólnoty dobrych ludzi, czyli XXIII Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy - wg bardzo wstępnych i nieoficjalnych wyliczeń (sztaby w Poniecu, Pogorzeli, Piaskach, Krobi i Gostyniu) -  136 120,41 dla podtrzymywania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i godnej opieki medycznej seniorów.

To wspólny fantastyczny wynik mieszkańców i wspaniałych młodych wolontariuszy gmin Borek Wlkp, Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela, Poniec oraz takich wydarzeń jak np. finał OSP w Goli czy turniej kręglarski WOŚP. Wyrazy uznania należą się też szefom sztabów w Krobi, Piaskach, Pogorzeli i Poniecu, którzy przygotowali Wielkoorkiestrowe Granie dla ratowania dzieci i pomocy seniorom!

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie gostyńskim przygotowało 71 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 500 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację blisko 70 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych oraz urzędów. Zorganizowano wiele imprez o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu ratującego życie dzieci. Sztab WOŚP w Gostyniu działał przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Zespole Szkół Zawodowych, wspierany przez Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, Stowarzyszenie „Dziecko”, Klub Motocyklowy Black Legion, Leśne Diabły z Brzedni i wielu innych oraz lokalne media. Sztab zebrał - wg wstępnych wyliczeń 79 120,41 zł. Ale Gostynianie przekazali na rzecz WOŚP znacznie więcej, gdyż na ulicach Gostynia kwestowali też wolontariusze z sąsiednich sztabów powiatu gostyńskiego.

11 stycznia młodzi wolontariusze kwestowali, mimo zimnego, porywistego i przenikliwego wiatru, przez cały dzień w Gostyniu i we wszystkich większych miejscowościach powiatu. Niektórzy wolontariusze, kwestując na rowerach, przejechali blisko 60 km, mimo silnego, niesprzyjającego wiatru. Mieszkańcy powiatu wrzucali datki do puszek bardzo chętnie, okazując tym swoje poparcie dla akcji Fundacji WOŚP. Często też obdarzali wolontariuszy dobrym słowem. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego pokazali, że w tym dniu są częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i bawią się przy tym wesoło i znakomicie. W Gostyniu były wielkie koncerty przedszkolaków (z przedszkoli: nr 1, nr 7, nr 4, „Bajka”, „Kubuś Puchatek” oraz „Stokrotka”) i dzieci ze szkół podstawowych (SP nr 5, nr 1, nr 2), w których najmłodsi przy wsparciu wychowawców, nauczycieli i rodziców pokazali, że zabawą połączoną z pracą można zrobić wiele dobrego dla poszkodowanych przez los. Był Wielki Muzyczny Finał w GOK „Hutnik”, zakończony ok. godz. 21:10 światełkiem do nieba - pokazem sztucznych ogni, będącym podziękowaniem dla wolontariuszy za ich trud i poświęcenie i dla mieszkańców Gostynia za kolejny wspólny finał. W finałowym koncercie wystąpili zespoły: taneczne EV-DANCE i DESPERADO, wokalny DE FACTO oraz zespoły rockowe C- 360 i CREDO BAND - wszystkie bardzo gorąco przyjęte przez orkiestrową publiczność. Sprzedano za 1700 zł gostyńskie złote serduszko - jedyne na całym świecie (z wygrawerowaną datą i napisem „WOŚP GOSTYŃ 2015”).

Sprzedano też m.in. przejażdżki czołgiem w czasie Strefy Militarnej, aparat fotograficzny, telefon komórkowy, talony na usługi fryzjerskie, kosmetyczne i na masaże, na pizze i nastrojowe kolacje, oraz na sesje fotograficzne i wideofilmowanie, sprzęt turystyczny i sportowy, akcesoria komputerowe, samochodowe, zabawki, obrazy, maskotki, torty gostyńskich cukierników, gadżety WOŚP i wiele innych prawdziwych darów serca od mieszkańców Ziemi Gostyńskiej.

Była też fantastyczna grochówka z kuchni polowej, przygotowana, jak co roku, przez Leśne Diabły z Brzedni. Był rekordowy Turniej Kręglarski. Była też rekordowa kąpiel morsów w Brzedni.

Wolontariuszy tradycyjnie wsparli gostyńscy ciastkarze i piekarze, którzy podarowali Orkiestrze ciastka, placki, chleb i torty. Kilka z nich zostało zlicytowanych, a jeden trafił - tak jak w latach poprzednich, co stało się już gostyńską tradycją - do personelu medycznego w gostyńskim szpitalu, jako podziękowanie i wyraz uznania dla tych, którzy codziennie, tuż obok nas, pracują, by ratować życie i zdrowie maluchów.

Także i inne firmy i instytucje oraz osoby prywatne przekazywały swoje wyroby lub dary na aukcję. Wielu przedsiębiorców i handlowców wspiera gostyńskie finały orkiestry już od lat i im oraz wszystkim ofiarodawcom należą się szczególne podziękowania!!!

Zagrała też fantastycznie Gola dzięki akcji Ochotniczej Straży Pożarnej, sprzedano tam np. lot szybowcem czy kino domowe. Był też koncert w Pogorzeli z udziałem dzieci i kapel muzycznych.

Były też wielkie finałowe grania w Borku, Pępowie i wielu innych miejscowościach, w których działali wolontariusze. Do akcji przyłączyły się licznie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa w Siemowie, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zimnowodzie, Szkoła Podstawowa w Sikorzynie, Zespół Szkół W Borku Wlkp., Szkoła Podstawowa w Borku Wlkp., Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Daleszynie, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu i Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Zespół w Starej Krobi, Zespół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu.

Akcję Wielkiej Orkiestry dyskretną opieką otoczyła Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska, klasa policyjna z ZSR w Grabonogu oraz Black Legion Gostyń.

A tysiące mieszkańców Ziemi Gostyńskiej wsparło Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy swoimi datkami. Dziękujemy w imieniu dzieciaków i ich rodziców oraz seniorów. Jesteście wspaniali!!!

Dziękujemy wszystkim za wielodniową pracę przy przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania. Zagraliście fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z wolontariuszy, wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom oraz pomogą seniorom.

Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 01
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 02
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 03
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 04
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 05
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 06
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 07
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 08
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 09
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 10
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 11
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 12
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 13
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 14
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 15
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 16
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 17
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 18
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 19
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 20
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 21
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 22
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 23
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 25
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 26
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 27
WOSP 2015 - wstepne podsumowanie 28