Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
DŻEM NIESIE NADZIEJĘ ŁUKASZOWI

Stowarzyszenie „DZIECKO” prowadzi, na podstawie zezwolenia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nr 2016/2028/OR, zbiórkę publiczną „SZUKAMY NADZIEI DLA ŁUKASZA”. Zbiórka została uruchomiona 27 maja 2016 r. i potrwa do 30 czerwca 2017 r. W jej ramach wolontariusze Stowarzyszenia „DZIECKO” zbierają na pokrycie kosztów leczenia 26 -letniego Łukasza Gałczyńskiego, mieszkającego w Piaskach (powiat gostyński). M.in. w najbliższą niedzielę - 28 sierpnia - będą zbierać datki do puszek w gminie Piaski, w tym m.in. na koncercie legendy polskiego bluesa - zespołu DŻEM, wraz z którym zagra zespół „NADZIEJA” utworzony specjalnie na ten koncert, by wspomóc akcję pomocy Łukaszowi.

Działalnością wolontariuszy koordynuje Andrzej Konieczny: - 28 sierpnia w godz. 16:30-20:30 zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna do puszek kwestarskich. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie mieszkańca naszej gminy - Łukasza Gałczyńskiego. Łukasz ma 26 lat. Wraz z żoną Moniką wychowują 6-letniego syna Kacpra. I walczą ze złośliwym nowotworem kości, mięsakiem Ewinga, z którym zmaga się od kilku lat Łukasz. Jedyną szansą jest terapia lekowa, która nie jest refundowana przez NFZ. Jej koszt to prawie ok. 150 tysięcy zł rocznie, bo jedno opakowanie leków, wystarczające na miesiąc, kosztuje 13,5 tysięca zł. Dzięki sponsorom dobroczyńcy otrzymają ulotki i opaski silikonowe. Wolontariusze będą ubrani w specjalne koszulki, wyposażeni w puszki z logo akcji, a ich stanowiska umiejscowiono przy wejściach na miejsce koncertu.

By wesprzeć Łukasza i jego najbliższych, Stowarzyszenie „DZIECKO” prowadzi zbiórkę na konto w Banku BGŻ BNP Paribas S.A. nr 87 2030 0045, 1110 0000 0270 9010 (z dopiskiem „dla Łukasza”) oraz zarejestrowało w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zbiórką publiczną „Szukamy nadziei dla Łukasza”.

Stowarzyszenie „DZIECKO”, wspierając społeczność gminy Piaski i wszystkich ludzi dobrego serca, już od maja wraz z nimi pomaga Łukaszowi i jego rodzinie. Efekt przekroczył najśmielsze oczekiwania. Zebrano już ponad 120 tysięcy złotych! Są one sukcesywnie wykorzystywane przez na pokrywanie kosztów zakupu nierefundowanych leków dla Łukasza.

Akcję pomocy Oskarowi wspiera Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.
CZEKAMY NA KOLEJNE FIRMY, ORGANIZACJE i OSOBY, które przyłączą się do akcji pomocy Łukaszowi i jego najbliższym!

Tym bardziej, że sam Łukasz przyznaje: - Nie jest mi łatwo prosić innych o pomoc i opowiadać o swoich problemach. Zawsze starałem się być samodzielnym i radzić sobie w gronie najbliższych, jednak wola walki i chęć spełniania marzeń jest silniejsza, dlatego postanowiłem się przełamać - A Łukasz ma dla kogo żyć i wrócić do normalności. Marzy, by wyjechać na wakacje z żoną Moniką, by bez żadnych ograniczeń pobawić się wreszcie z synem Kacprem, by wrócić do normalnego życia.

Pomóżmy mu w realizacji tych marzeń!
Szukamy nadziei dla Lukasza 2016 01
Szukamy nadziei dla Lukasza 2016 02