Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Siatkarze pamiętają o Julce! A Ty?

W czasie II Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Gostyń 2016 jego organizatorzy planują przeprowadzenie akcji charytatywnej, mającej na celu pozyskanie środków finansowych dla 8-letniej Julki z Gostynia, która nie może poruszać się, gdyż od urodzenia zmaga się z genetyczną, nieuleczalną chorobą Werdniga-Hoffmanna (ostra odmiana rdzeniowego zaniku mięśni). A mimo to od września rozpoczyna naukę w klasie pierwszej!

Organizatorzy liczą na znaczną frekwencję, gdyż po raz drugi do Gostynia zjadą najlepsze młodzieżowe drużyny siatkarskie w Polsce. W pierwszy weekend września (2-4 września) w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu zmierzy się aż sześć drużyn. Pod siatką staną drużyny startujące w rozgrywkach Młodej Ligi: Lotos Trefl Gdańsk, BBTS Bielsko Biała oraz Cuprum Lubin. Dodatkowo do rywalizacji przystąpią drugoligowy zespół Lotosu Trefl Gdańsk oraz jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce: MDK Warszawa. Jako szósty zespół zaprezentuje się gospodarz UKS Kaniasiatka Gostyń. Szczegóły na plakacie.

Julce z Gostynia, pomimo tego, że nie będzie biegać i bawić się jak inne dzieci, nie brakuje radości życia i wielkiej ciekawości świata. Choroba unieruchomiła jej ciało, ale nie umysł. Wszystko rozumie, ale komunikować może się jedynie za pomocą ruchów gałek ocznych. Trzy lata temu dzięki wielkiej akcji „Głosem Serca” Gostynianie złożyli się na zakup urządzenia Tobii I-15, które jest przystosowane do pracy z osobami mogącymi świadomie kierować swoim wzrokiem. Pozwala na komunikację bezpośrednią, syntezę mowy, sterowanie otoczeniem oraz uruchamianie za pomocą spojrzenia. Dzięki temu urządzeniu Julka uzyskała niezależność chociażby w jednej kwestii życia, w komunikacji! Ale potrzebne są środki na stałą rehabilitację i kolejne przyrządy przydatne w jej bardzo trudnym codziennym życiu. Obecnie najpilniejszą potrzebą jest asystor kaszlu. To lekki przenośny aparat do stymulacji naturalnego odruchu kaszlowego. Niestety, nie jest on refundowany przez NFZ.

Dlatego Julka potrzebuje Naszej pomocy!!!

Stowarzyszenie „DZIECKO”, wspierane przez PCPR w Gostyniu, prowadzi zbiórkę publiczną na konto „Głosem serca” dla Julii. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia DZIECKO nr 87 2030 0045 1110 0000 0270 9010 z dopiskiem „Dla Julki”.

PRZYŁĄCZ SIĘ I TY !
Siatkarze pamietaja o Julce 2016 01
Siatkarze pamietaja o Julce 2016_plakat