Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Spotkanie wigilijno-opłatkowe SM

Członkowie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu oraz ich rodziny, sympatycy, przyjaciele i zaproszeni goście spotkali się w sobotnie popołudnie (10.12.2016) w sali „Werni”.

Spotkanie rozpoczął nastrojowy koncert kolęd przygotowany przez uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Występy dwunastu młodych instrumentalistów i czterech wokalistów, zakończone życzeniami złożonymi przez nauczyciela Macieja Kończaka, wprowadziły wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie powitała wszystkich prezes stowarzyszenia Bożena Misiurek, ciesząc się, że - mimo trudnych chwil, z jakimi trzeba było się zmierzyć w tym roku, członkowie stowarzyszenia i jego przyjaciele spotykają się znów razem. Szczególnie ciepło powitała gości ze wspierających stowarzyszenie i jego członków instytucji i firm: Krzysztofa Deutscha - Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Gostyńskiego, Renatę Ignasiak - Sekretarza Gminy Gostyń, Mirosława Sobkowiaka - dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, ks. Piotra Michalaka z parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu, przedstawicieli Neurologicznego Niepublicznego ZOZ Centrum Leczenia Stwardnienia Rozsianego - Ośrodka Badań klinicznych im. dr. n. med. Hanki Hertmanowskiej w Plewiskach, Justynę Witczak - psychologa, Marka Banaszaka - Prezesa Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Bernadetę Staśkiewicz z Zakładu Zielarskiego „KAWON - HURT” Nowak sp.j., Jolantę Karaś z MONDI-SIMET S.A. w Grabonogu, Katarzynę Puślecką z Apteki św. Łukasza w Gostyniu, Marię Kraszewską z MANN+HUMMEL FILTRATION TECHNOLOGY POLAND Sp. z o.o. w Gostyniu i Janinę Pawlik prowadzącą księgowość stowarzyszenia.

Prezes Bożena Misiurek krótko podsumowała kolejny rok działalności stowarzyszenia. Przypomniała m.in.: stałą współpracę z lekarzami, w tym szczególnie z Centrum Leczenia Stwardnienia Rozsianego - Ośrodkiem Badań Klinicznych w Plewiskach; organizowanie działań rehabilitacyjnych (kriokomora, fizjoterapia, terapia Halliwick, turnusy rehabilitacyjne) oraz corocznych obchodów Światowego Dnia Chorych na SM, a także otwartego wykładu poświęconego problematyce SM; współpracę z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, aktywizującym społecznie osoby z niepełnosprawnością. Podkreśliła, że realizacja dokonań stowarzyszenia w ciągu minionego roku nie byłaby możliwa bez stałego wsparcia ze strony Powiatu Gostyńskiego, Gminy Gostyń, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, MANN+HUMMEL FILTRATION TECHNOLOGY POLAND Sp. z o.o., Ardagh Glass S.A., Zakład w Gostyniu, Hurtowni ADAMCZAK w Gostyniu, Zakładu Zielarskiego „KAWON-HURT” Nowak sp.j., Netbox Pl Sp. z o.o. w Gostyniu, Parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu, MONDI-SIMET S.A. w Grabonogu, Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu, Carrefour Market Gostyń, firmy W&A Adam Wasielewski, Hurtowni „Baja” w Piaskach, Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej im. XX-Lecia Polski Ludowej w Kromolicach, informatyka Macieja Świetlickiego.

Następnie uczestnicy spotkania opłatkowego wysłuchali życzeń dla stowarzyszenia i jego członków ze strony gości. Sekretarz Gminy Gostyń Renata Ignasiak - w imieniu Burmistrza Gostynia i swoim - życzyła spokojnych, rodzinnych świąt. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch, oprócz życzeń pogratulował Zarządowi Stowarzyszenia wyboru na nową kadencję, podkreślając, że - był to słuszny krok, gdyż nie zmienia się składu drużyny, gdy ta osiąga sukcesy. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - w imieniu Starosty Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego i swoim - wyraził podziw dla działań Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, podkreślając, że - Państwo jako członkowie organizacji pozarządowej swoją postawą pokazujecie, że w walce z chorobą i związanymi z nią problemami ważne jest niepoddawanie się cierpieniu i rezygnacji i - tak jak Państwo to pokazujecie - podejmowanie nowych wyzwań i działań nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych. - Wręczył też przekazany przez Starostę Gostyńskiego świąteczny stroik, wykonany przez osoby niepełnosprawne, mający przypominać członkom stowarzyszenia, że nie są sami. Życzenia świąteczne i noworoczne złożył też Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu.

Ks. Piotr Michalak, zapraszając wszystkich uczestników spotkania do tradycyjnego podzielenia się opłatkiem, przypomniał, co jest istotą Świąt Bożego Narodzenia, czyli upamiętnienie narodzin Zbawiciela, podkreślając, że cierpienie ma swój sens w planach Boga. Uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem.

Później, już mniej oficjalnie, spędzili miło czas przy wspólnym obiedzie. Członkowie Zarządu Stowarzyszenia wręczyli przybyłym gościom drobne upominki z podziękowaniami za pomoc i udzielane wsparcie. A na koniec członkowie stowarzyszenia otrzymali paczki świąteczne, przygotowane przez Zarząd Stowarzyszenia przy wsparciu sponsorów.
Spotkanie wigilijno-oplatkowe SM 2016 01
Spotkanie wigilijno-oplatkowe SM 2016 02
Spotkanie wigilijno-oplatkowe SM 2016 03
Spotkanie wigilijno-oplatkowe SM 2016 04
Spotkanie wigilijno-oplatkowe SM 2016 05
Spotkanie wigilijno-oplatkowe SM 2016 06
Spotkanie wigilijno-oplatkowe SM 2016 07
Spotkanie wigilijno-oplatkowe SM 2016 08
Spotkanie wigilijno-oplatkowe SM 2016 09
Spotkanie wigilijno-oplatkowe SM 2016 10