Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Dla chorych na SM i ich bliskich

Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zapraszają na bezpłatne szkolenie „Problemy zdrowotne pacjentów ze stwardnieniem rozsianym”, które poprowadzi lek med. specjalista neurolog Karolina Piasecka-Styczyńska z Neurologicznego NZOZ Centrum Leczenia SM Ośrodka Badań Klinicznych im. dr n.med. Hanki Hertmanowskiej w Plewiskach. Wsparcia w organizacji szkolenia udziela Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu.

Jeśli niedawno otrzymałeś diagnozę SM albo właśnie zachorował ktoś z Twoich bliskich; albo chorujesz już dłużej i szukasz informacji, zastanawiasz się, co dalej; jeśli wydaje Ci się, że jesteś sam ze swoim problemem; jeśli przeraża Cię to, co się dzieje z Twoim organizmem albo organizmem osoby bliskiej; jeśli jesteś zagubiony i trudno Ci odnaleźć się w nowej sytuacji - przyjdź na to szkolenie. Ma ono na celu udzielenie odpowiedzi na kilka dręczących Cię pytań i wskazanie dróg radzenia sobie z chorobą.

Stwardnienie rozsiane to najczęściej diagnozowana z chorób neurologicznych u osób między 20 a 40 rokiem życia. Stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy chorego zwalcza komórki własnego organizmu. By wspierać chorych na SM, ich opiekunów oraz rodziny Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu organizują otwarte dla wszystkich zainteresowanych szkolenie, które odbędzie się 20 lutego 2017 r. w godz. 15:00-19:00 w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu ul. Poznańska 1b (sala na parterze).

Podczas szkolenia zostaną omówione m.in. następujące zagadnienia:
a) Czym jest stwardnienie rozsiane?
b) Nowy program leczenia neurogennej nadreaktywności wypieracza pęcherza i problem nietrzymania moczu
    u chorych na SM.
c) Sesja pytań i odpowiedzi.

W drugiej części spotkania specjalista neurolog Karolina Piasecka-Styczyńska poprowadzi indywidualne spotkania diagnostyczne pod kątem wstępnej kwalifikacji chętnych do programu lekowego.
Szkolenie dla chorych na SM i ich bliskich 2017 00