Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
Ogłoszenia i aktualności
Są kolejne złotówki dla Julki

TKKF „TĘCZA” w Gostyniu zorganizował IX Turniej Karate. Był on podsumowaniem minionego roku. Najmłodsi, młodsi i starsi adepci karate zmagali się w konkurencjach kata (zademonstrowanie układów technik symulujących walkę z kilkoma przeciwnikami). Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali puchary i dyplomy, a wszyscy zawodnicy słodycze.

Uczestnicy turnieju zebrali też blisko 200 zł, które przeznaczono na pomoc Julce, której leczenie w Belgii wspierają w ramach akcji pomocowej Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Stowarzyszenie „DZIECKO”, wspierane przez PCPR w Gostyniu, uruchomiło i prowadzi zbiórkę publiczną „GŁOSEM SERCA - DLA JULKI”. Zbiórka została zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem 2017/4496/OR.

Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia „DZIECKO”
nr 87 2030 0045 1110 0000 0270 9010 z dopiskiem „Dla Julki”.

Można również przekazać SMS-a charytatywnego
pod numer 75 165 o treści „POMOC 8060”(bez nazwiska - to numer dla Julki).
Koszt SMSa to 6,15 zł. brutto (kwota zawiera VAT), z czego 5 zł stanowi darowizna na rzecz Podopiecznego.

Przypominamy, że dziewięcioletnia Julka Mikołajczak z Gostynia, od urodzenia walczy z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. To rzadka choroba rdzeniowo-mięśniowa. Powoduje zanik mięśni, w tym tych odpowiedzialnych za oddychanie i przełykanie. Jest również największym genetycznym mordercą dzieci. Julka jednak, mimo że cały czas leży i oddycha przy pomocy respiratora, dzięki wyjątkowym staraniom swoich niesamowitych rodziców, cały czas radzi sobie z chorobą i obecnie już uczy się na poziomie szkoły podstawowej, mimo że ze światem kontaktuje się tylko przy pomocy ruchu gałek ocznych. Pomaga jej w tym specjalistyczne urządzenie Tobi I-15, zakupione dzięki ofiarności społeczeństwa gostyńskiego i wsparciu Stowarzyszenia „DZIECKO” oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Ale teraz potrzebne są środki na będące olbrzymią szansą leczenie Julki w Belgii! Dlatego też zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc. Lek Nusinersen (Spinraza) uratuje Julii życie, pomóżmy jej go zdobyć!

Podajemy też krótką informację o IX Turnieju Karate TKKF „TĘCZA”.

Rozgrywki turniejowe odbywały się w pięciu kategoriach: kata „pierwszy krok”, kata dzieci open, kata seniorów open oraz kata juniorek i kata juniorów, gorąco oklaskiwanych przez widzów. Podsumowując turniej, Waldemar Szwedek - prezes klubu karate TKKF „TĘCZA” w Gostyniu podkreślił: - „Adepci karate pokazali się z dobrej strony, a walki sportowe były bardzo zacięte i pokazały dobre przygotowanie wszystkich zawodników i zawodniczek. Zmagania seniorów i juniorów były tak wyrównane, że konieczne były dogrywki. Potwierdziła się też wysoka forma dziewcząt, które w kategorii juniorek udowodniły, że nie przypadkowo wywalczyły ostatnio najwyższe tytuły w Wielkopolsce.”

Dodatkową motywacją dla startujących zawodników była obecność licznie zgromadzonych rodziców, głośno dopingujących startujących zawodników.

Turniej sędziowali: Waldemar Szwedek - sędzia główny turnieju, Mieczysław Polewski i Mirosław Sobkowiak - sekretarze turnieju oraz Maria Skornia, Aleksandra Nojman, Weronika Dąbrowska, Marcin Danek, Dawid Matuszak, Marek Marcinkowski i Jerzy Kretkowski - sędziowie planszowi.

Organizację IX Turnieju Karate TKKF „TĘCZA” wsparli: Powiat Gostyński, Gmina Gostyń i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Wyniki:
A. Kata „pierwszy krok”:
1. Piotr Feledziak,
2. Gabriela Matyla,
3. Wojciech Kuberka,
4. ex aequo: Adam Walkowiak i Olaf Rybakowski.
B. Kata dzieci open:
1. Tobiasz Michnowski,
2. Leszek Jakubiak,
3. Albin Kryczkowski.
C. Kata seniorów open:
1. Jakub Gałat,
2. Alicja Kryczkowska,
3. Michał Wojtyczka,
4. Małgorzata Wojtkowiak,
5. Patrycja Szpruta.
D. Kata juniorek:
1. Agnieszka Leciej,
2. Amelia Ziółek,
3. Anna Mila.
E. Kata juniorów:
1. Dawid Mrowiński,
2. Dawid Mila,
3. Paweł Kordus,
4. Maksymilian Pawłowski.
Sa kolejne zlotowki dla Julki 2018 01
Sa kolejne zlotowki dla Julki 2018 02