Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Kolejny rekord morsów!

113 morsów, w tym 32 z Gostynia, zażywało zimowej (12.01.2013) kąpieli w Brzedni. Mimo lodowatej wody, przy temperaturze powietrza -2 °C został pobity ubiegłoroczny rekord 106 kąpiących się. Najmłodszy uczestnik miał 12 lat, a najstarszy mors 60. Zbierano też datki do puszki, które zasilą konto gostyńskiego sztabu WOŚP przy PCPR w Gostyniu.

W ten sposób już od jedenastu lat grupa miłośników całorocznego pływania na świeżym powietrzu przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kąpiący się zjeżdżają z całej Wielkopolski. W tym roku najliczniejszą grupę morsów stanowili członkowie TKKF „Tęcza” i Black Legion z Gostynia, którzy przybyli pod wodzą prezesa „Tęczy” Waldemara Szwedka. Imprezę organizują co roku Leśne Diabły z Ośrodka Szkolenia Sportowego Brzednia we współpracy z TKKF
Tęcza w Gostyniu. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski zapewnia kąpiącym się i licznie zgromadzonym widzom opiekę ratownika medycznego, dobrą zabawę, ognisko, herbatę z cytryną i zupę z kotła z gorącą kiełbaską.