Po kliknięciu w ten obiekt można wysłać e-mail
Copyright © 2012 by
IMK - J. Data
All Rights reserved
jdata@kki.pl
21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
MIESZKAŃCY POWIATU GOSTYŃSKIEGO OFIAROWALI 138 246,37 ZŁ!!!
SĄ TEŻ KOLEJNE DOBRE ANIOŁY

Podsumowano udział Powiatu Gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie bezinteresownej życzliwości i wspólnoty dobrych ludzi, czyli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W piątkowy wieczór (15.02.2013) w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” spotkali się wolontariusze z całego powiatu i ci, którzy wspierali ich działania oraz organizowali akcje WOŚP w szkołach, przedszkolach i innych miejscach, by podsumować XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim.
Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak ogłosili: - Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy 138 246,37 zł na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia dzieci oraz ułatwiających godną opiekę medyczną seniorów. Mieszkańcy Ziemi Gostyńskiej po raz kolejny pokazali to, co w ludziach najlepsze - bezinteresowną wielką dobroć!

Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP przyznali kolejne 4 tytuły „Dobrych Aniołów Gostyńskich Finałów WOŚP” dla najbardziej zasłużonych dla organizacji tej wyjątkowej imprezy. Do grona 72 osób, instytucji i organizacji uhonorowanych w poprzednich dwudziestu latach dołączyli:
- Zespół Pań przyjmujących i liczących wpłaty wolontariuszy: Barbara Kowańdy, Hanna Czwojda, Violetta Kolendowicz, Alicja Data, Anna Rajewska, Agnieszka Matysiak, Natalia Hajnsz, Izabela Tomczak, Beata Kasperczak, Julita Krzyżyńska, Dominika Karlińska, Martyna Gendera, Dagmara Rucińska, Natalia Osiewicz, Małgorzata Ratajczak, Monika Czupryńska;
- Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska;
- Raptor 4x4 Klub Off Road Leszno;
- Tomasz Szymański.
Wyżej wymienieni otrzymali pamiątkowe tabla. Tradycyjnie też wręczono najaktywniejszym wolontariuszom pamiątki: koszulki, kalendarze, kubki i gadżety WOŚP.
W dalszej części spotkania specjalnie dla wolontariuszy i wszystkich, którzy organizowali akcje w ramach WOŚP, wystąpił zespół THE CHATTERBOX.
Dziękując wszystkim wolontariuszom za wielotygodniową pracę przy przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania, szefowie sztabu jednocześnie podkreślali, że młodzi wolontariusze są wspaniali: - Zagraliście fantastycznie, było przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z wolontariuszy, wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom oraz pomogą seniorom. - Przypomnieli też, że - Orkiestra to przede wszystkim tysiące mieszkańców Ziemi Gostyńskiej, którzy wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy swoimi datkami. Dziękujemy w imieniu dzieciaków i ich rodziców. Jesteście wspaniali!!!
Szefowie złożyli też specjalne podziękowania dla członków sztabu organizacyjnego, którzy przygotowywali, nadzorowali, przeliczali wpłaty i rozliczali cały finał.

Sztab WOŚP w Gostyniu działał przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Zespole Szkół Zawodowych (wspierany przez Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, Stowarzyszenie „Dziecko” i wiele innych instytucji i organizacji) zebrał 84 777,51 zł oraz 52,27 euro, 5 dolarów, 181,1 koron.
Sztab WOŚP w Krobi (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi) zebrał 22 122,94
Sztab WOŚP w Piaskach (przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach) zebrał
25 179,89 zł.
Sztab WOŚP w Pogorzeli (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych i Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej) zebrał 6 166,03

To wspólny rekordowy wynik mieszkańców i wspaniałych młodych wolontariuszy gmin Borek Wlkp, Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela oraz Poniec!!! Wyrazy uznania należą się też szefom sztabów w Krobi, Piaskach i Pogorzeli, oraz opiekunom wolontariuszy z Pępowa, Ponieca i Borku, którzy, poświęcając swój wolny czas, przygotowali Wielkoorkiestrowe Granie dla ratowania dzieci!

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie gostyńskim przygotowało 122 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 500 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację ponad 100 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych oraz urzędów. Zorganizowano wiele imprez o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu ratującego życie dzieci.

13 stycznia młodzi wolontariusze kwestowali, mimo mrozu, przez cały dzień w Gostyniu i we wszystkich większych miejscowościach powiatu. Mieszkańcy powiatu wrzucali datki do puszek bardzo chętnie, okazując tym swoje poparcie dla akcji Fundacji WOŚP. Często obdarzali wolontariuszy dobrym słowem, a czasem częstowali też wolontariuszy słodyczami, gorącą kawą i herbatą. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego pokazali, że w tym dniu są częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i bawią się przy tym wesoło i znakomicie. Były wielkie koncerty przedszkolaków (z przedszkoli: nr 1, nr 7, nr 4, „Bajka”, „Kubuś Puchatek” oraz „Stokrotka”) i dzieci ze szkół podstawowych (SP nr 5, nr 1, nr 2), w których najmłodsi przy wsparciu wychowawców, nauczycieli i rodziców pokazali, że zabawą połączoną z pracą można zrobić wiele dobrego dla poszkodowanych przez los. Był Wielki Muzyczny Finał w GOK „Hutnik”, zakończony ok. godz. 20.30 światełkiem do nieba - pokazem sztucznych ogni, będącym podziękowaniem dla wolontariuszy za ich trud i poświęcenie. W finałowym koncercie wystąpili zespoły: FEBRA z Warszawy, Labirynt Teorii, The Talkers bardzo gorąco przyjęte przez prawie tysiąc widzów. Zatańczył też zespół EV-DANCE i odbył się spektakl „Elfy - prawdziwa historia” Grupy Teatralnej „Kęs” Zlicytowano za 2000 zł gostyńskie złote serduszko - jedyne na całym świecie (z wygrawerowaną datą i napisem „XXI WOŚP GOSTYŃ”) oraz największy na świecie lizak WOŚP. Były też tak wzruszające momenty, jak ten, gdy zakupiony motocykl - skarbona, został przez nabywcę podarowany domowi dziecka. Odbył się I Gostyński Bieg WOŚP (dystans ok. 5 km), zorganizowany przez Gostyńskie Towarzystwo Sportowe Citius i OSiR.
Było też fotografowanie się dla portalu gostyn24.pl i fantastyczne pamiątkowe kalendarze, sprzedano tablicę skweru im. Wolontariuszy WOŚP z autografem Owsiaka za 1000 zł, talony na usługi fryzjerskie, kosmetyczne i na masaże, na pizze i nastrojowe kolacje, sprzęt turystyczny i sportowy, akcesoria komputerowe, samochodowe, konie na biegunach i zabawki, tablet, obrazy, zabawki, maskotki, torty, gadżety WOŚP i wiele innych prawdziwych darów serca od mieszkańców Ziemi Gostyńskiej.
Była też fantastyczna grochówka z kuchni polowej, przygotowana, jak co roku, przez Leśne Diabły z Brzedni. Były przejażdżki samochodami terenowymi Klubu RAPTOR 4*4 z Leszna i wata cukrowa oraz Turniej Kręglarski. Była też rekordowa kąpiel morsów w Brzedni.

Na kwotę: 84 777,51 zebraną w czasie akcji koordynowanej przez sztab WOŚP w Gostyniu, złożyły się wpłaty:

kwesta wolontariuszy w gminie Gostyń - 23 315,36 zł
Gostyński Koncert Finałowy w kinie Pod Kopułą (bilety, aukcja) - 11 435,00 zł
kwesta w gminie Poniec (wolontariusze Gimnazjum w Poniecu, Gminne Centrum Kultury - finał) - 9 050,00 zł
kwesta w gminie Pępowo (wolontariusze Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół SP i Gimnazjum w Pępowie i sprzedaż darów) - 4 600,60 zł
Koncert Przedszkolaków (Przedsz. nr 1, nr 7, nr 4, „Bajka” i nr 5 „Kubuś Puchatek” oraz „Stokrotka”) w kinie - 4 287,99 zł
Koncert Dzieci klas I - III Szkół Podstawowych nr 1, 2, 5 w Gostyniu w GOK - 3 294,00 zł
Ochotnicza Straż Pożarna w Goli (festyn) - 2 822,03 zł
Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu (aukcje, losy) - 2 063,86 zł
Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska i PCPR w Gostyniu - turniej kręglarski - 2 033,00 zł
kwesta w gminie Borek (wolontariusze Zespołu Szkół w Borku Wlkp.) - 1 817,09 zł
Szkoła Podstawowa w Sikorzynie (sprzedaż darów) - 1 666,00 zł
Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zimnowodzie - 1 639,11 zł
Szkoła Podstawowa w Siemowie (kiermasz, dyskoteka) - 1 375,00 zł
Gimnazjum nr 2 w Gostyniu (sprzedaż) - 1 300,81 zł
Kąpiel Morsów w Brzedni i Kuchnia Polowa (Leśne Diabły i Black Legion) - 1 232,71 zł
Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu (sprzedaż prac uczniów, dyskoteka, kwesta) - 1 200,92 zł
Szkoła Podstawowa w Poniecu (dyskoteka) - 1 142,56 zł
Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu (sprzedaż darów, wpłata ind.) - 1 118,34 zł
Portal Gostyń24.pl (kalendarze i zdjęcia na portalu) - 1 078,56 zł
Szkoła Podstawowa w Goli (dyskoteka, sprzedaż ofertowa) - 1 041,40 zł
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu (zbiórka) - 1 012,82 zł
Zespół Szkół w Brzeziu - 984,27 zł
Szkoła Podstawowa nr 2 w Gostyniu (dyskoteka, bal I-II klas) - 902,63 zł
Raptor 4x4 Klub Off Road Leszno - 885,06 zł
Szkoła Podstawowa w Daleszynie - 701,01 zł
Sprzedaż waty cukrowej - firma Anette - 593,30 zł
Salon Peugeot B&B Gostyń (wpłata indywidualna) - 500,00 zł
SIMET SA Piaski - 500,00 zł
Samorządowa Szkoła Podstawowa w Skoraszewicach - 472,04 zł
Zespół Szkół w Grabonogu - 440,90 zł
Stowarzyszenie GTS Citius - 147,56 zł
Szkoła Podstawowa nr 5 w Gostyniu - 123,58 zł

                                                                                                                       Jeszcze raz dziękujemy wszystkim!

                                                                                                                   Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak
WOSP - podsumowanie 01
WOSP - podsumowanie 02
WOSP - podsumowanie 03
WOSP - podsumowanie 04
WOSP - podsumowanie 05
WOSP - podsumowanie 06